Brodawki zwykłe a brodawki stóp – poznaj różnice
Zastanawiasz się nad tym, czym tak naprawdę są brodawki pojawiające się na Twoim ciele lub Twojego dziecka? Brodawka wirusowa to niewielka narośl w postaci stwardniałego guzka na skórze. Jego powierzchnia jest nierównomierna i szorstka. Brodawka najczęściej jest koloru cielistego i różowego, jednak zdążają się również białe i brązowe. Wyeliminujesz je stosując skuteczny płyn na skórę – Brodacid.
Powstawanie brodawek
Powstawanie brodawek jest spowodowane zaatakowaniem organizmu wirusem HPV. Istnieją różnego rodzaju brodawki, pierwsze z nich to wyżej opisane brodawki zwykłe, które lokalizują się najczęściej na palcach u rąk. Kolejnym rodzajem brodawek są brodawki płaskie lokalizujące się najczęściej na twarzy i czole dzieci. Możemy wyróżnić jeszcze brodawki stóp. Ten ostatni rodzaj brodawek występuje podczas zakażenia wirusem HPV, który obejmuje stopy. Występują one w postaci mozaikowatej i myrmecji.
Całe szczęście brodawki można usunąć. Wystarczy odpowiedni preparat zawierający kwas salicylowy, który działa keratolitycznie, zmiękcza i rozpulchnia zrogowaciały naskórek ułatwiając jego złuszczenie oraz kwas mlekowy, który niszczy zrogowaciałą warstwę skóry, doprowadzając do jej usunięcia. Dzięki niemu przeprowadzisz skuteczną i bezinwazyjną kurację samodzielnie w domu. Wszystkie brodawki wyeliminujesz stosując skuteczny płyn na skórę – Brodacid.
Różnice pomiędzy brodawką zwykłą, a stóp
Zasadniczą różnicą jest wygląd tychże brodawek. Brodawka zwykła to zazwyczaj niewielki stwardniały guzek, który pojawia się najczęściej na palcach u rąk. Jest koloru różowego, cielistego, białego lub brązowego. Może tworzyć się kilka zmian skórnych obok siebie lub jedną większą. Brodawki stóp natomiast występują w dwóch formach myrmecje oraz brodawki mozaikowate.
Myrmecje sięgają głębokiej warstwy skóry. Zazwyczaj występują pojedynczo, są dobrze zauważalne, twarde. Towarzyszy im ból, co w przypadku brodawek zwykłych będzie rzadkim zjawiskiem. Po podjęciu leczenia myrmecji z czasem czarnieją i znikają. W leczeniu warto zastosować lek Brodacid.
Brodawki mozaikowate natomiast są mnogie, niewielkich rozmiarów, zlokalizowane na powierzchownej części skóry. Brodawki zwykłe najczęściej nie są bolesne, te zlokalizowane na stopach mogą sprawiać dyskomfort i ból.