GEORGE C. WOLFE WYREŻYSERUJE FILM „RUSTIN” DLA HIGHER GROUND PRODUCTIONS I NETFLIX

  • Reżyseria: George C. Wolfe („Ma Rainey: Matka bluesa”)
  • Scenariusz: nagrodzony Oscarem Dustin Lance Black („Obywatel Milk”) 
  • Podsumowanie: „Rustin” to film o Bayardzie Rustinie — charyzmatycznym homoseksualnym aktywiście walczącym o prawa obywatelskie. Ten niezwykły człowiek,  któremu żadne przeszkody nie były straszne, zapisał się na kartach amerykańskiej historii jako organizator Marszu  na Waszyngton w roku 1963.
  • Produkcja: Priya Swaminathan i Tonia Davis z wytwórni Higher Ground Productions, nagrodzony Oscarem Bruce Cohen („American Beauty”) i Dustin Lance Black
  • Higher Ground Productions, wytwórnia prezydenta Baracka Obamy i Michelle Obamy, zapowiedziała niedawno serię filmów i seriali przygotowywanych we współpracy z serwisem Netflix, w tym „Exit West”, „Satellite”, „Tenzing” i „The Young Wife”. Dotychczas wyprodukowane przez nią dokumenty dostępne na platformie to nagrodzona Oscarem „Amerykańska fabryka”, nominowany do Emmy film „Becoming. Moja historia” oraz „Obóz godności”, który już trafił na krótką listę dokumentów mogących liczyć na nominację do Oscara.
  • Wolfe popisał się kunsztem reżyserskim przy okazji filmu „Ma Rainey: Matka bluesa”, który przyniósł mu popularność, stał się ważnym głosem w dyskusji o kwestiach rasowych oraz zdobył najwięcej tegorocznych nominacji do nagród SAG. Jednak krytycy odkryli jego talent dużo wcześniej, o czym świadczą nagrody DGA i NBR (za film „Lackawanna Blues”) oraz pięć nagród Tony. Wolfe uchodzi też za jednego z najważniejszych i najbardziej wpływowych reżyserów wypowiadających się w kwestiach szeroko pojętej kultury.

Informacje o firmie Higher Ground Productions

Założona przez byłego prezydenta USA Baracka Obamę i jego małżonkę Michelle Obamę wytwórnia Higher Ground tworzy historie, których centralnym motywem są wartości, o które od zawsze walczą Obamowie. Firma ma na swoim koncie filmy fabularne, seriale, programy dla dzieci oraz seriale dokumentalne dostępne wyłącznie w serwisie Netflix, a także podcasty na wyłączność serwisu Spotify. Jej pierwsza produkcja — „Amerykańska fabryka” — została nagrodzona Oscarem dla najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego, a podcast „The Michelle Obama Podcast” okazał się najpopularniejszym podcastem oryginalnym w serwisie Spotify w całej jego historii.

źródło: netflix.com

Może Ci się również spodoba