Folia hydrożelowa – czym różni się od szkła hartowanego?

Zapewne wielu z was wie, że na rynku występuje wiele produktów ochraniających wyświetlacz, a folia hydrożelowa i szkło hartowane są jednymi z nich. Aczkolwiek czym różnią się od siebie te dwa produkty i czy można je stosować zamiennie?

Zauważalne różnice pomiędzy szkłem a folią

Prawdopodobnie część z was wybrała ochronę wyświetlacza, nie zwracają uwagi na jego właściwości, lecz na estetykę. Jest to jeden z aspektów, który jesteśmy w stanie porównać bez znajomości produktu, i to właśnie wygląd jest pierwszą różnicą, którą zauważymy,  dokonując zakupu szkła lub folii. Ważną dostrzegalną w wyglądzie cechą jest przejrzystość – dzięki prostej i sztywnej konstrukcji szkło hartowane wypada zdecydowanie lepiej aniżeli folia. Przejrzystość jest szczególnie znacząca, jeśli nie chcemy utracić wspaniałego wyglądu i cech wyświetlacza smartfona. Druga różnica odczuwalna jest w dotyku i komfortu korzystania, a wpływ na nią ma zastosowana powłoka. Produkty mogą być pokryte powłoką oleofobową, bądź antybakteryjną. Wpływają one korzystnie na odczucia z korzystania produktu i mogą być stosowane nawet w szkle hybrydowym. Dzięki pierwszej warstwie zabrudzenia, odciski palca czy woda stają się mniej problematyczne. Natomiast druga jest bardzo ciekawą propozycją dla osób używających swojego smartfona wszędzie, czyli prawie dla każdego. Powłoka antybakteryjna skutecznie chroni przed wszelakimi zarazkami, lecz należy mieć na uwadzę jej czas działania, który przeważnie wynosi około 6 miesięcy. Te wspomniane, jak i wiele innych jakościowych zabezpieczeń ekranu smartfona znaleźć można w sklepie smart-tel.pl – poza produktami ochronnymi sklep również oferuje wiele funkcjonalnych akcesoriów, przydatnych każdego dnia.

Różnice konstrukcyjne

Drugim sortem różnic są te występujące w konstrukcji. Jak wiadomo pomimo spełniania tego samego zadania szkło i folia mają różne konstrukcje. Różnica ta zdecydowanie wpływa na rodzaj uszkodzeń, przed którymi chroni wybrany przez nas produkt. Najlepszą ochronę przed pęknięciem w trakcie upadku, zarysowaniami oferuje szkło, a im większa jego twardość, tym lepsza ochrona. Pomimo tak obszernemu zabezpieczaniu smartfona to w porównaniu do folii, a w szczególności hydrożelowej szkło poddawane wszelakim uszkodzeniom wypada słabo. Jego słabą stroną są drobinki szkła, które w kontakcie ze skórą mogą zranić. Z kolei uszkodzona folia szybciej traci oryginalne właściwości, obniżając komfort korzystania, lecz jednocześnie nie narażając użytkownika na szkody. Folia dobrze sprawdza się przy smartfonach nienarażonych na liczne zniszczenia, jej hydrożelowa odmiana skutecznie usuwa powstałe zarysowania, dzięki czemu smartfon zawsze może zjawiskowo się prezentować. Stosują folię i szkło zamiennie, należy mieć na uwadzę istotne różnice, o których wspomniałem.